השלמת כותרת שבורה

1. השלמה בסתימה לבנה

הטיפול הפשוט והנפוץ ביותר. ההשלמה מבוצעת במרפאה באמצעות חומר לביצוע סתימות לבנות. החומר קיים במספר צבעים, כרופא שיניים מיומן בעל חוש אסתטי ביכולתי לשלב מספר גוונים כדי לייצר השלמה לשן השבורה בצבע זהה לשן הטבעית, עד שלא ניתן יהיה להבחין בהבדלים בין חומר שן טבעי לחומר מלאכותי.

יתרונות: מבוצעת במהירות יחסית (אין צורך במעבדה).
עלות הטיפול נמוכה, ואין צורך בקידוח השן, למעט במקרים מסוימים בצורה מזערית.
חסרונות: עמידות שחזור יחסית נמוכה, אחת למספר שנים יש צורך להחליפו.

2. ציפוי למינייט חרסינה

ציפויי חרסינה, מיועדים למצבים בהם השבר אינו גדול, כך שאפשר להסתפק בהשלמת החלק החיצוני של השן באמצעות הדבקת קליפת חרסינה דקיקה על השן השבורה. בשיטה זו הרופא מכין את השן ומוריד שכבת שן דקה, עד חצי מ”מ עוביה. את ציפוי החרסינה שתולבש על השן, מכינים במעבדת שיניים.

יתרונות: טכנאי במעבדה בונה חרסינה המהווה תחליף מושלם.
בהזדמנות זו ניתן לתקן פגמים נוספים שהיו על פני שטח השן. עמידות השחזור ארוכה עד כ-10 שנים.
חסרונות: ללא מיומנות הרופא והטכנאי המעבדה אין הצלחה לשיטה, חשוב לציין שמדובר בטכניקה מיוחדת ורגישה.

3. כתר חרסינה

זו השיטה הכי פחות שמרנית, למה? משום שהשיטה מחייבת את הרופא להשחיז את השן כדי להקטין את מימדיה בכ-2 מ”מ. מה שהוקטן יושלם בעזרת חיפויי החרסינה.

יתרונות: בשיטה זו בונים את כל החלק החיצוני של השן, מה שמבטיח תוצאה מעולה מבחינה אסטתית.
חסרונות: שיטה פולשנית יותר.

תיקון שן שבורה

תיקון שן שבורה

אף אחד לא רוצה לחיות עם שיניים פגומות, בין אם זו שן קדמית סדוקה שגורמת לכם להרגיש מובכים או שן בינה שבורה כואבת. למרבה המזל, אם נתפוס א המצב מוקדם מספיק, שן סדוקה או שבורה היא בדרך כלל לא בעיה גדולה והיא ניתנת לתיקון בקלות. במרפאה של ד"ר יואב פלמה תיקון שן שבורה מתבצע בקלות ובמהירות ומספק לכם את התוצאות הרצויות.

ממה נגרמת שן שבורה?

אתם עלולים לסדוק או לשבור שן ממגוון סיבות, כגון תאונה או מחלת שיניים חמורה יותר. להלן כמה מהגורמים האופייניים ביותר לנזק בשיניים:

  • מזון קשה- אולי היה לכם את המזל לאבד רסיס קטן מהשיניים שלכם תוך כדי כרסום של משהו קשה. פריטי מזון קשים כגון ממתקים, אגוזים, קוביות קרח ועוד הם הגורמים השכיחים ביותר לשברים בשיניים.
  • חריקת שיניים- כאשר נמצאים בלחץ או דאגה, במיוחד כאשר ישנים, אנשים חורקים שיניים בתדירות הגבוהה ביותר. שחיקה ושבירה של שיניים יכולים לנבוע משחיקת שיניים שמפעילה לחץ קיצוני על השיניים.
  • פגיעה ישירה בפה, הסנטר או הלסת עלולה לגרום לשן סדוקה או שבורה.
  • מחלת חניכיים- במקרים בהם מחלת חניכיים התקדמה עד לדרגת דלקת חניכיים חמורה, אשר גורמת לאובדן עצם, השיניים שלכם עשויות להיות פגיעות יותר לשברים בשורשים.

תיקון שן שבורה- איך אפשר לעזור לכם?

באופן טבעי, אף אחד מאיתנו לא רוצה להראות לעולם שיש לנו שן פגומה עד כאב או שן קדמית סדוקה. החדשות הטובות הן כי שן שנשברה עשויה בדרך כלל להיות מתוקנת בקלות על ידי רופא שיניים. ברגע שאתם מבינים שהשן שלכם נשברה, גשו ייד לרופא שיניים לביצוע תיקון שן שבורה. ככל שתקדימו לתקן שן שבורה, כך טוב יותר. למרבה הצער, לא ניתן לתקן שברים בשיניים שקרו מתחת לקו החניכיים. רופא השיניים יכול לתקן שיניים סדוקות או שבורות בכמה דרכים שונות, כולל:

  • הדבקת שיניים. אם כל מה שנפגע הוא שבב קטן בשן, ניתן לתקן אותו בקלות בעזרת דבק שיניים.
  • ציפוי דק מאוד של חרסינה על השיניים יכול לעזור בתהליך תיקון שן שבורה.
  • כתר או סתימה. כתר הוא כובע זעיר שמחליף לחלוטין שן פגומה, בעוד שסתימות, המורכבות משילוב של חומרים, יכולות לתקן חורים בשן סדוקה או שבורה.
  • טיפול שורש. ניתן לעשות טיפול שורש כדי לטפל בזיהום שהתפתח בבסיס של שן שבורה. לכן השן הפגועה עדיין תדרוש סתימה או כתר שיותקנו על ידי רופא השיניים שלכם.

לכל מקרה של שן שבורה או סדוקה צרו קשר עם המרפאה של ד"ר יואב פלמה.

תיקון שן שבורה- איך אפשר לעזור לכם?