הלבנת שיניים

התעניינת לגבי הלבנת שיניים בחיפה ? לפני שאתה בודק עוד על הלבנת שיניים בצפון כדאי שתקרא קצת על התהליך עצמו.

ממה מושפע צבע השן?

משני אלמנטים המרכיבים אותה – זגוגית השן והדנטין. השכבה הפנימית של השן היא הדנטין וצבעה צהוב כהה. השכבה החיצונית של השן היא הזגוגית המצפה את הדנטין וצבעה לבן, הזגוגית בעלת תכונות העברת אור אך אינה שקופה לגמרי.

מה היא שן לבנה? אור החודר לשן בעלת שכבת הזגוגית עבה, עם מעט צבע צהוב משכבת הדנטין החודר דרכה.

חבלה דנטלית – לעתים שן המקבלת מכה ישירה לקבל גוון אפרפר. גוון הנוצר מקריעה של כלי דם קטנים בתוך השן, ודימום צינורות הנמצאים בדנטין, על כן הדם הנקרש באזור הזה משחיר עם הזמן, ונוצר "כתם שחור" המכונה המטומה.  ילד הנופל על שיני החלב שלו עלול לגרום לשן להדחף כנגד העצם ולפגוע בנבט השן הקבועה. הפגיעה בשן הקבועה המופיעה לעיתים "כנקודת חן" לבנה או פגם חמור יותר.

מהם הדרכים לטפל בשינויי צבע בכותרת השן?

הסרה של אבן שן וכתמי צבע חיצוניים מהשיניים על ידי השיננית או רופא השיניים. פעולה זו אינה משנה את צבע הבסיס של השן. ניקיון פני השטח מאפשר חדירת חומרי ההלבנה לשן ועל כן טיפול זה חיוני גם לפני ביצוע הלבנה כימית או הלבנה באמצעות לייזר.

ישנם מספר תכשירים, כגון משחות שיניים, ומסטיקים, בדרך כלל על בסיס סודיום ביקרבונט (סודה לאפיה), אשר ע"י ניצול התכונות השוחקות שלהם הם מסייעות בהסרת כתמים חיצוניים מפני שטח כותרת השן.

תהליך ההלבנה

הלבנה של כותרת השן באמצעות חומרים כימיים, בדרך כלל על בסיס מי חמצן. חומר זה מונח על גבי השן וחודר אל הדנטין באמצעות חלחול דרך נקבוביות מיקרוסקופיות שבשן. ככל שריכוז חומר ההלבנה גבוה יותר, ניתן להחדיר אותו אל השן במהירות גבוהה יותר.

ניתן לחלק את שיטות ההלבנה לשני סוגים:

  1. הלבנה מיידית – המתבצעת לרוב במרפאה, משתמשים בחומר הלבנה בריכוז גבוה החודר לשן במהירות. לפני ההלבנה יש להפוך את חומר ההלבנה לפעיל (שפעול החומר), וזאת נהוג לעשות באמצעות חשיפתו לאור, חימומו או ערבובו בחומר אחר.
  2. הלבנה ביתית – משתמשים בחומר הלבנה בריכוז נמוך, שאינו מחייב השגחה רפואית צמודה. בשיטה זו, מתאים רופא השיניים סד לילה מפלסטיק למטופל, ומספק לו את תמיסת ההלבנה. המטופל ממלא את הסד בחומר ההלבנה ומניח את הסד בתוך הפה על גבי השיניים. הסד נשאר בפיו של המטופל בין שעה לעשר שעות (לרוב במהלך הלילה). בשיטה זו בדרך כלל מגיעים לגוון הרצוי בתוך 4-7 ימים. יתרונה של שיטת ההלבנה ביתית הוא בשליטה שיש למלבין בגוון המבוקש. שכן, אם צבע השן אינו משביע את רצונו ניתן להמשיך את ההלבנה עד להגעה לגוון המבוקש.

במרפאתנו הטיפול הניתן הוא בשיטת "ההלבנה הביתית".

מעוניין לקבל עוד מידע על הלבנת שיניים בצפון ? התקשר אלינו כבר עכשיו או השאר את פרטייך ונחזור אלייך עם עוד פרטים על הלבנת שיניים בחיפה במחיר אטרקטיבי ועם רמת הטיפול הגבוהה ביותר..

מהם הסיכונים וסיכויים של הלבנת שיניים?

הצלחת ההלבנה היא טובה, תמיד יש אפקט כלשהו, אולם שינוי הגוון איננו בהכרח לצבע לבן מלא, אלא לגוונים בהירים יותר של צהוב. הסיבה העיקרית לחוסר שביעות הרצון של מטופלים מהתהליך נובע מרמת ציפיות לא ריאלית מלכתחילה.

מהם תופעות הלוואי והסיכונים בהלבנת שיניים?

בעיקר רגישות לחום, קור ולמאכלים מתוקים. רגישות המתפתחת אצל כ-60% מכלל מולבני השיניים והיא תופעת הלוואי העיקרית של ההלבנה. רגישות החולפת תוך יום מסיום הטיפול ואינה מסוכנת. בנוסף לכך, כשחומר ההלבנה בא במגע עם רקמה רכה, עלולות להיווצר שלפוחיות בצבע לבן, הנעלמות תוך כחצי שעה מתום הטיפול. שלפוחיות אלה אינן כואבות ואינן מזיקות, להוציא את האי נעימות האסתטית הרגעית.

איך נשמור על הטיפול לאורך זמן?

אורח החיים של האדם יקבע את משך הזמן שבו נותרת השפעת ההלבנה. הרגלי חיים שיכולים לגרום להכתמה חיצונית, כגון עישון או שתייה תכופה של קפה ותה, יכולים לפגום בהלבנה לאורך זמן.

השפעות ההלבנה דועכות לאיטן במשך כשנה עד שנתיים ואז ניתן לחזור על התהליך שוב. יחד עם זאת, ישנן עדויות לכך שגם לאחר ארבע ושמונה שנים צבע השן נותר בהיר יותר מצבעה המקורי.

הלבנת שיניים בחיפה עושים רק אצל דר יואב פלמה!

קראו עוד מאמרים:

עקירה כירורגית חיפה

יישור שיניים בחיפה

השתלות שיניים בצפון

רופאי שיניים מומלצים בחיפה