טיפול שיננית

תפקידה של השיננית הוא להבהיר למטופל את מצב החניכיים שלו ולתת דגשים להמשך היגיינת הפה ומוצרים נוספים בהם הוא צריך להשתמש על מנת לשמר או לשפר מצב קיים.

מדוע צריך ללכת אל שיננית?

95% אחוזים מהאוכלוסייה סובלים מבעיית חניכיים כזו או אחרת. הסיבות לכך כוללות תחומי החיים רבים כמו: תורשה, תנאים סביבתיים ומתח נפשי. כמו כן הסיבה העיקרית להתפתחות מחלת חניכיים היא הזנחה מתמשכת של השיניים והפה.

סימפטומים

החניכיים הם הרקמה הרכה מעל השיניים והן אלה המכסות על עצמות הלסת התומכות את השיניים. דלקת ומחלת חניכיים נוצרים מרובד החיידקים החודרים דרך הרקמה אל העצם העוטפת את שורש השן והורסים אותה. פעילות חיידקית זאת מתבטאת בנפיחות, דימום בעת צחצוח או לעיסה, רגישות לחום וקור, נסיגת חניכיים ובצקות.

מטרת טיפולי שיננית

פעולות השיננית המוסמכת המתבצעות במרפאה:

  • הדרכה להגיינה אוראלית – החלק החשוב ביותר הוא צחצוח נכון והתאמת משחת השיניים לצורכי המטופל.
  • ניקוי אבנית – מבוצע תוך שימוש בציוד אולטרא סוני מתקדם או ציוד ידני.
  • פוליש לניקוי צביעה – ניקוי צביעת קפאין, ניקוטין, תה, יין אדום וכו'.
  • הקצעת שורשים –  ניקוי עמוק של כיסי החניכיים בהרדמה מקומית, במהלכו מסולקים משקעי אבנית תת חניכיים הספוגים ברעלנים חיידקיים.

מהלך הטיפול

אורך טיפול שגרתי אורך כחצי שעה ומתחיל בתחקיר קצר על הרגלי היגיינת הפה של המטופל. השיננית מסבירה כיצד לצחצח את השיניים בצורה נכונה ובאילו אביזרים נוספים כדאי להשתמש.

חשוב להדגיש כי שיננית מוסמכת תתאים את הטיפול למצב שיניו של המטופל. למשל, ישנם מטופלים הזקוקים למברשת שיניים רכה ואילו אחרים זקוקים לסיבים קשים יותר.
בהמשך הטיפול, תגרד השיננית את הפלאק מעל השיניים, בחריצים ובחיבור עם החניכיים. היא תעשה זאת מכל הצדדים ואף בחלל הפנימי של הפה, לשם קשה להגיע בעת הצחצוח היום יומי.
בסופו של הטיפול השיננית תבריק את השיניים עם חומר מיוחד המנקה כתמי צבע. טיפולים מיוחדים כמו החדרת פלואוריד לשיניים והקצעת שורשים יינתנו רק במקרה הצורך.

תדירות

לפחות פעם בחצי שנה כל אדם חייב לבקר אצל שיננית וזאת על מנת לשמור על החניכיים ורודות ובריאות ועל השיניים נקיות.

מטופלים בסיכון גבוהה יותר לפתח מחלת חניכיים נדרשים לקבוע טיפול אחת לשלושה חודשים וזאת על מנת למנוע היווצרות של מחלה ודלקת חניכיים שתדרוש טיפול רחב יותר.
מי בקבוצת סיכון גבוהה יותר לפתח מחלת חניכיים? מעשנים, מכורים לקפה או לתה ואנשים הנמצאים במצב רציף של לחץ נפשי.

שיננית בחיפה

שיננית בחיפה

רבים חוששים מניקוי השיניים. הדאגה שלהם מובנת לאור הפעולות, הרעשים יוצאי הדופן ואולי גם החשש מכאבים. עם זאת, ניקוי שיניים אצל שיננית בחיפה הוא הליך קל וללא כאבים עבור רוב האנשים. אתם יכולים ליהנות מהתוצאות האופטימליות ביותר ולהפחית את רמת הלחץ שלכם אם אתם יודעים בדיוק מה קורה לאורך ההליך. בנוסף במרפאה של ד"ר יואב פלמה עובדים בשיטה בה גם האנשים עם השיני ים הרגישות ביותר יוכלו לעבר את הליך ניקוי השיניים בקלות.

שלבים של תהליך ניקוי שיניים אצל שיננית בחיפה

בדיקה רפואית- שיננית בחיפה מבצעת את תהליך ניקוי השיניים. לכן כל הפה שלכם נבדק פיזית לפני תחילת הליך הניקוי. באמצעות מראה זעירה, השיננית בוחנת את האזור המקיף את השיניים והחניכיים שלכם כדי לחפש אינדיקציות לדלקת חניכיים או בעיות אפשריות אחרות. השיננית יכולה להתייעץ גם עם רופא שיניים כדי לוודא עם הוא מוצא בעיות משמעותיות.

ניקוי אבנית ופלאק- השיננית משתמשת בסקלר כדי להסיר רובד אבנית בין השיניים שלכם ומסביב לקו החניכיים שלכם תוך שימוש במראה הקטנה. אתם יכולים להרגיש את הגירוד. ייקח יותר זמן לגרד אזור מסוים בפה אם יש יותר אבנית. ניקוי באמצעות מברשת שיניים וחוט דנטלי מונע הצטברות של האבנית.

שימוש במשחת שיניים לניקוי- השיניים שלכם יהיו נקיות לחלוטין מאבנית לפני שהשיננית תשתמש במברשת חשמלית חזקה שיוצרת צליל רועש כדי לצחצח אותן. זוהי טכניקה נהדרת לבצע ניקוי יסודי ולהיפטר מכל האבנית שנשאר על השיניים.

ניקיון- לאחר מכן, אתם שוטפים את הפה שלכם כדי להסיר את כל החלקיקים שנותרו. לעתים קרובות תקבלו שטיפת פלואוריד נוזלית מהשיננית.

פעולות אפשריות נוספות במהלך תהליך הניקוי

צילומי רנטגן מבוצעים בדרך כלל פעם בשנה, אך ניקוי שיניים מקצועי מתבצע פעמיים בשנה. עם זאת, בדיקות נוספות עשויות להתבצע במהלך הביקור שלכם על סמך מה שרופא השיניים או השיננית מבחינים בפה שלכם. רופא שיניים עשוי להציע לילדים חומרי איטום עבור השיניים הטוחנות על מנת לסייע במניעת עששת במקומות שקשה לצחצח.

הדבר החשוב הוא להמשיך ולבקר באופן קבוע לבדיקות ולטיפולי השיננית לניקוי שיניים על מנת למנוע בעיות בעתיד. כעט, כאשר אתם יודעים מה מצפה לכם בטיפול של שיננית בחיפה, זה הזמן לקבוע תור למרפאת השיניים של ד"ר יואב פלמה.

שלבים של תהליך ניקוי שיניים אצל שיננית בחיפה